Reklam

Microsoft Edge

Microsoft Edge Mac için

 • Ücretsiz
 • Türkçe dilinde
 • Version: 80.0.361.109

Mac için Yolunu Yapmak

Microsoft Edge , MacOS için de yapılmış bir web tarayıcısıdır . Kendinden önceki Internet Explorer’a kıyasla iyileştirmeler aldı. Tarayıcı daha iyi performans ve gelişmiş güvenlik sunar. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarla çevrimiçi gezinirken kullanıcıları güvenli ve verimli tutar.

Microsoft Exclusive’den Inclusive’e

Microsoft, Nisan 2019’da Canary ve Dev’le birlikte Windows için oluşturulan Edge Chromium tarayıcısını piyasaya sürdü. Mac kullanıcıları nihayet Chromium tabanlı Kanarya ve Dev yapılarının her ikisini de Mac bilgisayarlarının rahatlığında deneyebilir.

Mac Dostu Özellikler

Microsoft Edge , her Mac klavye kısayolunu desteklemek için üretilmiştir. Kullanıcılar, Mac'te çalışan bir yazılım gibi komutları sezgisel olarak kullanabilir. Tarayıcı, Mac OS arayüzüyle tutarlı olması için benzersiz düğme yerleşimlerine sahiptir. Aynı zamanda her Mac bilgisayarının Dokunmatik Çubuğuyla uyumludur . Dokunma Çubuğu, dokunma çubuğuyla sekmeler arasında geçiş yapma yeteneğinin yanı sıra ortam kontrol kaydırıcılarını içerir. Tarayıcının sekmesi, temel kullanıcı arayüzünü korurken Mac uygulamalarına benzer köşeleri yuvarlatmıştır. Kullanıcıların yeni gizlilik kontrolleri sayesinde güvende olmalarını sağlar. Ayrıca, çevrimiçi ortam içeriğini kaydetmek ve onları kişilerle paylaşmak için Koleksiyonlar özelliğine de erişebilirler.

Bilinen İşlevler

Microsoft Edge , sezgisel araçları için bilinir. Mac kullanıcıları, internette gezinirken dizüstü bilgisayarlarının pil ömrünün daha iyi olmasını sağlar. Tüm açık sekmeler düzenlenebilir, gruplandırılabilir, önizlenebilir ve kaydedilebilir. Hub özelliği ayrıca tarayıcının orijinal sürümünden de alınmıştır. Kayıtlı web siteleri, tarama geçmişi ve son indirilenler gibi etkinlikleri görüntüler. PDF, çevrimiçi kitaplar ve web sayfaları gibi belgeler bu tarayıcıda yönetilebilir. Cümleleri ifade etme, sözcükleri araştırma, dijital kitapları senkronize etme, PDF'leri düzenleme ve web sayfalarını yazdırma gibi eylemlere olanak tanır. Öğrenme Aracı , doğru telaffuz telaffuz çalışmak için kullanılır. Yeni teknolojilerden gelen herhangi bir yüksek kaliteli çevrimiçi medya içeriği de desteklenmektedir.

Microsoft Bandwagon'a katılmak

Microsoft'un Mac bilgisayarlarda Microsoft Edge'e izin verme kararı oldukça şaşırtıcı ve sevindirici. Mac kullanıcıları, sonunda herhangi bir öykünücü kullanmadan Microsoft Edge'in özelliklerini deneyebilirler. Özel bir tarayıcı olmak geçmişte kaldı.

AVANTAJLAR

 • Mac klavye kısayollarını ve Dokunmatik Çubuğu destekler
 • Mac OS düğme yerleşimleri
 • Gizlilik kontrolleri
 • Hub ve Öğrenme Aracı özellikleri

DEZAVANTAJLAR

 • URL çubuğu gizli tutulur
 • Yavaş koşabilir
 • Sekme sezgisel hissediyor
 • Güncellemeler Windows sürümünden geride olabilir

Reklam

mac için Web tarayıcılar en fazla indirilenler

Reklam

Microsoft Edge

İndir

Microsoft Edge 80.0.361.109 Mac için

Reklam

Microsoft Edge hakkında kullanıcı değerlendirmeleri

Eğer Microsoft Edge denediniz mi? Düşüncelerinizi bırakın siz olun!

Microsoft Edge için alternatifler

Uygulamaları Keşfetme

Reklam

×